Publikacje

Sytuacja pielęgniarek i położnych Województwa Lubelskiego w obliczu reformy ochrony zdrowia
Lidia Twardowska
Wystąpienie - plik PDF

Marzena Siek
Wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego OZZPiP
Wystąpienie - plik PDF

PostHeaderIcon OZZPiP Zarząd Regionu Lubelskiego

PostHeaderIcon Pielęgniarki i położne z Lubelszczyzny w hołdzie ofiarom katastrofy

Dzień 16.04.2010 r. noc.

Potrzeba bycia z innymi w dniach żałoby narodowej, potrzeba złożenia Hołdu Prezydentowi RP, jego małżonce, ofiarom smoleńskiego lasu z dnia 10.04.2010 r. - tak czuły pielęgniarki i położne naszego regionu.

Szybka decyzja, kilka godzin oczekiwania w kolejce jednak trud się opłacał. Czas spędzony właśnie tam pozwolił na chwile zadumy, refleksji nad tym co w życiu jest ważne.

Pozostaje smutek i żal. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar w wielkiej bolesnej tragedii .

Cześć ich pamięci.

Zdjęcia

 

PostHeaderIcon Oświadczenie Zarządu Regionu Lubelskiego OZZPiP

 

Oświadczenie.pdf (1.4 MB)

Podpisy 1 (1.0 MB) Podpisy 2 (1.2 MB)

 

PostHeaderIcon Podziękowania

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich pielęgniarek i położnych w Biłgoraju za wsparcie jakie okazały nam koleżanki z regionu. Myślimy, że możemy być dumne z solidarności jaką okazałyśmy podczas naszej pikiety. Deklarujemy również naszą pomoc i obecność w sytuacjach podobnych (oby nie były konieczne), o ile sytuacja będzie tego wymagała.

Pozdrawiamy Was wszystkie i jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.

Dorota Flor

 

PostHeaderIcon Apel

Od ponad dwóch tygodni koleżanki ze szpitali Podbeskidzia podjęły walkę o godność, o równe traktowanie, o wywiązanie się pracodawców z podpisanych warunków porozumień. Gdy zawiodły próby konstruktywnego dialogu, protestujące pielęgniarki sięgnęły najostrzejszych form walki o swoje prawa - STRAJK z GŁODÓWKĄ włącznie. Dobrze wiemy jak trzeba być zdesperowanym, ogarniętym beznadzieją, aby zaryzykować swoje zdrowie w imię sprawiedliwości, praworządności. Solidaryzując się ze strajkującymi  koleżankami, życzmy im dużo sił, wytrwałości w jakże trudnych chwilach zwątpienia. W geście jedności załóżmy białe wstążki na rękę, mały sygnał, że nie są same, że walka o należyte miejsce pielęgniarek w systemie nadal trwa.