logo OZZPiP

OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY
PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

ZARZĄD REGIONU LUBELSKIEGO

ilustracja do artykułu

Wyniki Konkursu ,,Moja Pielęgniarska/Położnicza rzeczywistość."

Szanowni Państwo, Szanowne koleżanki i koledzy.

Moja pielęgniarska rzeczywistość - to tytuł konkursu z jednej strony prowokacyjny
a drugiej warty przedstawienia. Czyli z czym mierzymy się na co dzień w pracy zawodowej?

Ostatnie dwa lata są dla nas pielęgniarek i położnych szczególne. Z całych sił walczymy z pandemią SARS-CoV-2.

Jesteśmy przemęczone, wiele z nas zwalczyło już chorobę ale jest też duża grupa medyków, którzy nie poradzili sobie z wirusem i nie ma ich dziś wśród nas. Chcielibyśmy, aby pandemia już się skończyła, żebyśmy wrócili do naszych normalnych obowiązków i mogli pomagać ludziom w ich problemach zdrowotnych, żeby znowu widzieć ich uśmiech na twarzach, a nie strach o to co będzie jutro.

Rządzący i decydenci nie słyszą i nie widzą z czym na co dzień boryka się nasza grupa zawodowa a wszystkie działania nie zachęcają młodego pokolenia do wyboru tych pięknych zawodów, jakimi są - zawód pielęgniarki i położnej. Spotykamy się z oporem, aby te, dziś deficytowe, zawody były w sposób szczególny traktowane. Nasze prośby, apele, protesty, pozostają niestety bez echa.

Mamy poczucie, że zostaliśmy pozostawieni sami sobie a społeczeństwo obwinia nas o zaistniałą sytuację w ochronie zdrowia.

Brakuje personelu, kolejki do leczenia planowego wydłużają się w nieskończoność a ludzie nie przestali przecież chorować.
            Taka jest rzeczywistość.

 Wracając do konkursu.

Czy można opisać naszą rzeczywistość wierszem? Okazało się, że tak. Cieszy fakt, że wśród nas są osoby, które w przepiękny, wzruszający i ujmujący serce sposób przybliżają pracę pielęgniarki i położnej poezją lub prozą.  Przedstawiony wizerunek pielęgniarki i położnej w taki sposób, jest Państwu bliski czy raczej odległy? Zdecydujcie państwo sami.

Zatem prezentujemy Państwu mały tomik nadesłanych, konkursowych wierszy i prac życząc przyjemnej lektury. Uczestnikom konkursu dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

Z wyrazami szacunku

Bernarda Machniak

Przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego OZZPIP

 

 

2022-02-03 [ŁM]

duża czcionka żółte litery na czarnym tle czarne litery na żółtym tle białe litery na czarnym tle kolory domyślne


Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się w jakim celu są używane z naszej polityki prywatności